سخنی چند در حمایت از جنبش ضد تحریم

یکی از مسائل  و حتی می توان گفت مهمترین مصائب کشور ما در شرایط کنونی تحریم های وضع شده است،  در واقع موضوع تحریم های اقتصادی و سیاسی ایران وارد مرحله پیچیده ای شده است، که به دلیل چند لایه بودن مذاکرات و خواسته های طرفین روز به روز بر ایعاد دیپلماتیک ان افزوده شده و پیچیده تر گردیده است .

من که یکی از طرفداران صلح هستم این موضوع را از دیدگاه مردممان نگاه میکنم، مردمی که سختی ها ی تحریم ها را با گوشت و پوست خود لمس می کنند. معترضم بر این ادعای دیپلمات های امریکایی که مدعی هستند، این تحریم ها برای مردم ایران وضع نشده است و شاهد هستم که بار سنگین تحریم ها را دوش  ناتوان مردم ایران تحمل می کنند ما خواستار آنیم که تصمیم گیرها یک بار دیگر تبعات این تحریم ها را از دیدگاه ملت ایران بسنجند و اکنون که جهانیان شاهد آن بوده اند که ایرانیان در آخرین انتخابات ریاست جمهوری خود نیات صلح جویانه خود را به تمام دنیا اعلام کرده اند، شایسته نیست که چنین ملتی مورد حملات سایر دولتهای جهان قراربگیرند.

بدیهی است که ما به خوبی درک می کنیم که این سکه دو رویی است که هر دو سوی آن می باید دیده شود، لذا از رئیس جمهور منتخب مان نیز مصرانه می خواهیم همچنان که با ملت ایران وعده کرده اند نسبت به شفاف سازی هر چه بیشتر فعالیتهای هسته ای ایران بکوشند و موجبات فراغ خاطر جهانیان را فراهم سازند و می دانیم که هر گونه اقدام غرب در گرو این شفاف سازی ها می باشد.  چنین تلاش هایی در وضعیت بسیار حساس کنونی کشور از اهمیت بنیادی برخوردار است.

و آگاهیم که جهت گیریهای درست در عرصه سیاست خارجی می تواند بر تحریم ها تاثیر بگذارد، در آخر خواستار آنیم که ملت ایران با همان خصیصه های صلح دوستی و نوع دوستی در جهان شناخته شود.

مادر صلح: اکرم  مصباح

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *