حال طبيعت ايران خوب نيست!

تعدادي از مادران صلح ايران در روز جهانی صلح  با همايش صلح و محيط زيست  و گردهمايي اعتراضي گرمايش زمين در برابر سازمان محيط زيست با فعالان محيط زيست همراه شدند.

شعار محوري حرف كافيست براي نجات زمين عمل كنيد ! و سپس  به امضاي توماري مبني بر جبران فقرتجهيزات براي خاموش كردن جنگل ها  امضا شد و خواهان مراقبت بيشتر از جنگل ها شدند.

سپس سميناري تشكيل گرديد كه حاميان منابع آبي ايران در مجموع خواهان توقف سد سازي بي رويه و تخريب چرخه اكوسيستم  و مهاجرت روستاييان حوزه سدها شدند همين طور مديريت يك پارچه منابع آب در عين حال توجه به ظرفيت هاي زيست محيطي بومی و حفظ اقليم هر حوزه آبي بودند.

حاميان طرفدار حيات وحش و حيوانات اهلي  با نمايش فيلم ها و سخنراني از ظلمي كه به حيات آنها مي شود حكايت ها داشتند و خواهان حق حيات براي حيوانات هم بودند. همه موجودات زمين را در چرخه حيات داراي حقوق برابر مي دانستند صلح با طبيعت را خواستار شدند.

حاميان طبيعت سبز ايران با  استناد به آمارها ياد أور شدند حال طبيعت ايران خوب نيست بايد همه كمك كنيم از جمع آوري زباله تا كاشت درخت و مصرف كمتر را توصيه كردند. و توقف شكار حيوانات را خواستار شدند.

فعالان و حاميان تغيير الگوي تغذيه به خام گياهخواري و گياهخواري و كارشناسان منابع آب و حاميان جنگل ها سخنراني كردند طرفداران گياه خواري و خام گياهخواري هم برنامه هاي خود را ارائه كردند و از مردم خواستند تا حداقل يكي دو روز در هفته از خوردن گوشت پرهيز كنند تا به حيات كره زمين مدد رسانيم.

در حاشيه مراسم مادران صلح  بر پايي جنگ هاي خاورميانه و ساير نقاط جهان را دلايل كاهش پوشش گياهي و افزايش دما عنوان كردند و براي  خروج از بحران خشكسالي بر افزايش پوشش گياهي تاكيد كردند  و پيشنهاد نمودند نهضتي ملي در راستاي افزايش پوشش گياهي كشور بر پا شود و خود داوطلب كاشت صد بذر دانه بلوط و چنار در شهرهاي ايران شدند.  در پايان مراسم با غذاي ايراني گياهي از شركت كنندگان پذيرايي به عمل آمد.

گزارشگر: مادر صلح  شهلا فروزانفر

zamin1

zamin2

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *