مادران صلح ایران

دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

صفحه اول آوای صلح اجتماعی اخبار بیانیه‏ ها و نامه دل نوشته فعالیت‏ها کوتاه و خواندنی گزارش مادرانه مقالات تماس با ما
آوای صلح دل نوشته
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی
به خدمت گیرنده ی زمانه ی نه‌ چندان موافق(مینو مرتاضی لنگرودی)
دل نوشته ی مادر صلح زهره تنکابنی در سوگ مریم میرزاخانی
ترور به هر شکل و با هر انگیزه ای محکوم است.
آنکه دلیری راه سپردن تا چکاد کوه‌ها را داشت!
مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهور آینده ی ایران
گزارش برگزاری روز جهانی زن
بیانیه مادران صلح ایران به مناسب ۸ مارس روز جهانی زن
کارگردانان فراملیت و بدون مرز( مادر صلح مینو مرتاضی)
تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت فاجعه ی پلاسکو
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
مادران، پدران، جوانان، معلمان، روشنفکران، سیاستمداران و در یک کلام صلح دوستان امریکایی
خشونت و ترور به هر شکلی محکوم است
گزارش مراسم روز جهانی صلح
تسلیت مادران صلح به مناسبت درگذشت بانو توران میرهادی
نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین
مقاومت صلح آفرین است! مادر صلح: مینو مرتاضی
بیانیه مادران صلح به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلح
گذشته چراغ راه آینده / مادر صلح: زهره تنکابنی
کبوتر خونین بال صلح / مادر صلح اکرم

حال طبیعت ایران خوب نیست!

۳۱ شهریور ۱۳۹۳

تعدادی از مادران صلح ایران در روز جهانی صلح  با همایش صلح و محیط زیست  و گردهمایی اعتراضی گرمایش زمین در برابر سازمان محیط زیست با فعالان محیط زیست همراه شدند.

شعار محوری حرف کافیست برای نجات زمین عمل کنید ! و سپس  به امضای توماری مبنی بر جبران فقرتجهیزات برای خاموش کردن جنگل ها  امضا شد و خواهان مراقبت بیشتر از جنگل ها شدند.

سپس سمیناری تشکیل گردید که حامیان منابع آبی ایران در مجموع خواهان توقف سد سازی بی رویه و تخریب چرخه اکوسیستم  و مهاجرت روستاییان حوزه سدها شدند همین طور مدیریت یک پارچه منابع آب در عین حال توجه به ظرفیت های زیست محیطی بومی و حفظ اقلیم هر حوزه آبی بودند.

حامیان طرفدار حیات وحش و حیوانات اهلی  با نمایش فیلم ها و سخنرانی از ظلمی که به حیات آنها می شود حکایت ها داشتند و خواهان حق حیات برای حیوانات هم بودند. همه موجودات زمین را در چرخه حیات دارای حقوق برابر می دانستند صلح با طبیعت را خواستار شدند.

حامیان طبیعت سبز ایران با  استناد به آمارها یاد أور شدند حال طبیعت ایران خوب نیست باید همه کمک کنیم از جمع آوری زباله تا کاشت درخت و مصرف کمتر را توصیه کردند. و توقف شکار حیوانات را خواستار شدند.

فعالان و حامیان تغییر الگوی تغذیه به خام گیاهخواری و گیاهخواری و کارشناسان منابع آب و حامیان جنگل ها سخنرانی کردند طرفداران گیاه خواری و خام گیاهخواری هم برنامه های خود را ارائه کردند و از مردم خواستند تا حداقل یکی دو روز در هفته از خوردن گوشت پرهیز کنند تا به حیات کره زمین مدد رسانیم.

در حاشیه مراسم مادران صلح  بر پایی جنگ های خاورمیانه و سایر نقاط جهان را دلایل کاهش پوشش گیاهی و افزایش دما عنوان کردند و برای  خروج از بحران خشکسالی بر افزایش پوشش گیاهی تاکید کردند  و پیشنهاد نمودند نهضتی ملی در راستای افزایش پوشش گیاهی کشور بر پا شود و خود داوطلب کاشت صد بذر دانه بلوط و چنار در شهرهای ایران شدند.  در پایان مراسم با غذای ایرانی گیاهی از شرکت کنندگان پذیرایی به عمل آمد.

گزارشگر: مادر صلح  شهلا فروزانفر

zamin1

zamin2


ارسال به بالاترین ، توییتر ، فریندفید ، فیسبوک


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
بایگانی مادران صلح ایرانبیانیه اعلام موجودیت مادران صلح 
جنگ نه! 
ما جمعی از مادران ایران زمینیم: با قومیت ها و مذاهب مختلف؛ مادرانی که جوانی مان در مبارزه با دیکتاتوری شاه و امپریالیسم سپری شد. مادرانی که به امید ایرانی آباد و آزاد و برقراری عدالت در روند انقلاب شرکت داشتیم. 
مادرانی که دوران هشت سال جنگ تحمیلی با عراق و پس از آن، برای تحقق آرمان های مان هزینه های فراوانی را متحمل شدیم. 
مادرانی که سخت ترین تحریم های اقتصادی را تحمل کردیم و صف های طویل را صبورانه تاب آوردیم تا قوت روزانه ی خانواده را فراهم کنیم. 
مادرانی که با غرور و افتخار، روح عدالت خواهی و آزادی خواهی و استقلال و صلح را در رگ های فرزندان مان جاری ساخته ایم. 
ما جمعی از مادران ایران، با هر بینش و مذهبی، در این شرایط حساس کشور عزیزمان هم پیمان شده ایم تا در حد توان مان از میهن و آرمان های مردم مان در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم. 
آرمان هایی که برای تحقق آن ها جوانی مان را هزینه کرده ایم و اینک آرزو داریم که جوانان مان به صلح، عدالت و دموکراسی دست یابند، نه آن که شاهد هزینه شدن آنان باشیم. 
ما از آن رو خود را مادران صلح نامیده ایم که نه تنها مخالف جنگیم، بلکه امنیت و آسایش شهروندان را می طلبیم و به هر آنچه امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ما و جوانان مان را تهدید کند اعتراض داریم. 
ما مادران نگران وطن، جوانان بسیاری را در انقلاب و جنگ و در زندان ها از دست داده ایم و نمی خواهیم که تاریخ تکرار شود. ما اجازه نخواهیم داد هیچ بهانه ای به بیگانگان داده شود و هیچ بیگانه ای به بهانه دموکراسی به ایران تجاوز کند و باور داریم که مردم ایران خود دموکراسی و عدالت را برقرار خواهند کرد. 
ما مادران صلح معتقدیم که دستگیری و حبس و تعرض به معلمان، دانشجویان، پرستاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، روحانیون، کارگران و همچنین فعالان جنبش زنان به بهانه های مختلف همان رفتاری است که قدرت های سلطه طلب خارجی را به بهانه نقض حقوق بشر، اما در اصل همچون کوسه های بوی خون شنیده، به سودای حمله به کشورمان یا اعمال تحریم های گوناگون می کشاند. 
ما مادران صلح و امیدیم و برای دستیابی به امنیت، آزادی و عدالت که همانا حقوق بشر است، برای خود و فرزندان مان تلاش خواهیم کرد و برای رسیدن به این اهداف به سوی تمامی مادران ایران دست یاری دراز می کنیم. 
به امید پیروزی، نه در جنگ، که بر جنگ