برگزاری مراسم روز زن

  به مناسبت روز جهانی زن برابر با هشتم مارس، جشنی توسط مادران صلح با شرکت و حضور جمعی کثیری از زنان و برخی از خانواده های شهدا ، زندانیان و هنرمندان و فعالین زنان در روز جمعه پانزدهم اسفند ماه برگزار شد. مادران صلح طی گرامیداشت روز جهانی زن همبستگی خود را با زنان سراسر جهان اعلام نمودند و این روز را به روزی فراموش نشدنی تبدیل نموده و به شادی و سرور پرداختند.

IMG_6738

ابتدا مجری برنامه، مادر صلح سونیا این روز را به تمامی زنان و مهمانان تبریک و تهنیت گفتند و از حضورشان که  گرمابخش مجلس بودند، تشکر نمود.

IMG_6818

در ابتدا کلیپی از مادر صلح لی لی فرهادپور که برای روز جهانی زن تهیه شده بود، به نمایش گذاشته شد که نشان از همبستگی زنان برای رسیدن به رفع تبعیض جنسیتی بود.

روز زن

خانم ری را شاعر زن ایرانی که اشعارش درباره  ادبیات و صلح می باشد. ضمن تبریک روز جهانی زن به زنان دنیا گفت قبل از آمدنم به این مجلس به دو موضوع فکر کردم. فریبی که در قدرت به عشق هست و مردان عاشق قدرتند و در آخر به خشونت می رسند و  زنان عاشق می شوند و در آخر مهربانتر می شوند. ایشان شعری به همه زنان تقدیم کرد،  شعر «زن که باشی»؛  از  «ولنتاین/ گوسفند سفید» شعر بعدی ؛ «جمله صورتِ ماست»  که متن شعر در سایت قابل دسترسی می باشد.

رقص سنتی ایرانی توسط گروه رقص مینیاتور اجرا شد که مورد توجه و تشویق قرار گرفت. سپس مادر صلح، خانم زهره تنکابنی با خوش آمدگویی و تبریک روز جهانی زن اشاره به زنان کوبانی و حضور این زنان در میدان جنگ ها و به آن پرداخته و توجه نشده است و علت آن چه هست معلوم نیست و حلقه ی مفقودی این مسئله را باید جست، سخن را پایان رساند.  متن مقاله در سایت مادران صلح قرار دارد.

IMG_6784

مجری برنامه در رابطه با فروم مادران صلح گزارشی از فعالیت و نامه ها و بیانیه های مادران از بدو تأسیس تا حال را به سمع مدعوین رساند.

مادر صلح مینو مرتاضی لنگرودی، ضمن تبریک روز زن به حضار،  صحبت های خود را در رابطه با  حضور هیآتی از زنان ایرانی، در کنفرانس زن  در پکن +20  در نیویورک را شروع کرد. ایشان توضیحاتی در این مورد داد و  سپس تأثیر زنان در توسعه پایدار جهان و اشاره به این که این منابع (خاک و زمین و آسمان) فقط به ما تعلق ندارد و برای  آیندگان نیز باید سهمی گذاشت و خوشبحتانه کشورهای توسعه یافته جهان به این حقیقت رسیدند که ساز و کار جهان بدون حضور زنان لنگ می باشد. سخنان خود را به پایان برد.

IMG_6797

خانم مونا جوادی، دف زن جوان،  با نواختن دف  و تنبک برنامه هنری خود را اجرا نمود که  مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.

پس از آن کلیپ آواز «زن در جامعه» که بازخوانی آوازی از خانم قمرالملوک وزیری بود؛ توسط مادر صلح زهره کریمی نیا  به  نمایش در آمد.

 رقص آذری توسط بانوان هنرمند گروه مینیاتور، شور و نشاط به محفل مادران بخشید.

روز زن

مادر صلح خانم فهیمه با خواندن آواز با همخوانی بانوان حضار به جشن نشاط خاصی داد.  مجری برنامه از دو زن موفق ایرانی خانم دکتر مریم میرزاخانی در رشته ریاضی و خانم دکتر پردیس ثابتی در رشته ژنتیک و علم پزشکی به عنوان زنان موفق ایرانی یادآوری و قدردانی نمود.

 خانم منیژه  با صدای دلنوازش به مجلس گرمی بخشید. که با استقبال گرم مهمانان مواجه شد.

منیژه

 خانم مریم مفاخری یکی از زنان کار آفرین که در موسسه سپاس در زمینه سلامتی پس از سرطان فعالیت می کند طی پرداختن به نوع برخورد و همراهی و چالش هایی که بیماران سرطانی پس از سلامتی با آن درگیر می باشند توضیحاتی قابل استفاده برای مدعوین دادند.

IMG_6947

کلیپ مادران صلح که توسط خانم لی لی فرهادپور تهیه شده بود به نمایش گذاشته و در آخر رقص سنتی زیبایی توسط بانوان هنرمند اجرا گردید و بسیار مورد توجه و استقبال مهمانان قرار گرفت.

این شب فراموش نشدنی با پذیرایی از مهمانان حاضر در این جشن به پایان رسید.

مهمانان

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *