مادران صلح ایران

دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

صفحه اول آوای صلح اجتماعی اخبار بیانیه‏ ها و نامه دل نوشته فعالیت‏ها کوتاه و خواندنی گزارش مادرانه مقالات تماس با ما
آوای صلح دل نوشته
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی
به خدمت گیرنده ی زمانه ی نه‌ چندان موافق(مینو مرتاضی لنگرودی)
دل نوشته ی مادر صلح زهره تنکابنی در سوگ مریم میرزاخانی
ترور به هر شکل و با هر انگیزه ای محکوم است.
آنکه دلیری راه سپردن تا چکاد کوه‌ها را داشت!
مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهور آینده ی ایران
گزارش برگزاری روز جهانی زن
بیانیه مادران صلح ایران به مناسب ۸ مارس روز جهانی زن
کارگردانان فراملیت و بدون مرز( مادر صلح مینو مرتاضی)
تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت فاجعه ی پلاسکو
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
مادران، پدران، جوانان، معلمان، روشنفکران، سیاستمداران و در یک کلام صلح دوستان امریکایی
خشونت و ترور به هر شکلی محکوم است
گزارش مراسم روز جهانی صلح
تسلیت مادران صلح به مناسبت درگذشت بانو توران میرهادی
نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین
مقاومت صلح آفرین است! مادر صلح: مینو مرتاضی
بیانیه مادران صلح به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلح
گذشته چراغ راه آینده / مادر صلح: زهره تنکابنی
کبوتر خونین بال صلح / مادر صلح اکرم

برگزاری مراسم روز زن

۱۷ اسفند ۱۳۹۳

  به مناسبت روز جهانی زن برابر با هشتم مارس، جشنی توسط مادران صلح با شرکت و حضور جمعی کثیری از زنان و برخی از خانواده های شهدا ، زندانیان و هنرمندان و فعالین زنان در روز جمعه پانزدهم اسفند ماه برگزار شد. مادران صلح طی گرامیداشت روز جهانی زن همبستگی خود را با زنان سراسر جهان اعلام نمودند و این روز را به روزی فراموش نشدنی تبدیل نموده و به شادی و سرور پرداختند.

IMG_6738

ابتدا مجری برنامه، مادر صلح سونیا این روز را به تمامی زنان و مهمانان تبریک و تهنیت گفتند و از حضورشان که  گرمابخش مجلس بودند، تشکر نمود.

IMG_6818

در ابتدا کلیپی از مادر صلح لی لی فرهادپور که برای روز جهانی زن تهیه شده بود، به نمایش گذاشته شد که نشان از همبستگی زنان برای رسیدن به رفع تبعیض جنسیتی بود.

روز زن

خانم ری را شاعر زن ایرانی که اشعارش درباره  ادبیات و صلح می باشد. ضمن تبریک روز جهانی زن به زنان دنیا گفت قبل از آمدنم به این مجلس به دو موضوع فکر کردم. فریبی که در قدرت به عشق هست و مردان عاشق قدرتند و در آخر به خشونت می رسند و  زنان عاشق می شوند و در آخر مهربانتر می شوند. ایشان شعری به همه زنان تقدیم کرد،  شعر «زن که باشی»؛  از  «ولنتاین/ گوسفند سفید» شعر بعدی ؛ «جمله صورتِ ماست»  که متن شعر در سایت قابل دسترسی می باشد.

رقص سنتی ایرانی توسط گروه رقص مینیاتور اجرا شد که مورد توجه و تشویق قرار گرفت. سپس مادر صلح، خانم زهره تنکابنی با خوش آمدگویی و تبریک روز جهانی زن اشاره به زنان کوبانی و حضور این زنان در میدان جنگ ها و به آن پرداخته و توجه نشده است و علت آن چه هست معلوم نیست و حلقه ی مفقودی این مسئله را باید جست، سخن را پایان رساند.  متن مقاله در سایت مادران صلح قرار دارد.

IMG_6784

مجری برنامه در رابطه با فروم مادران صلح گزارشی از فعالیت و نامه ها و بیانیه های مادران از بدو تأسیس تا حال را به سمع مدعوین رساند.

مادر صلح مینو مرتاضی لنگرودی، ضمن تبریک روز زن به حضار،  صحبت های خود را در رابطه با  حضور هیآتی از زنان ایرانی، در کنفرانس زن  در پکن +۲۰  در نیویورک را شروع کرد. ایشان توضیحاتی در این مورد داد و  سپس تأثیر زنان در توسعه پایدار جهان و اشاره به این که این منابع (خاک و زمین و آسمان) فقط به ما تعلق ندارد و برای  آیندگان نیز باید سهمی گذاشت و خوشبحتانه کشورهای توسعه یافته جهان به این حقیقت رسیدند که ساز و کار جهان بدون حضور زنان لنگ می باشد. سخنان خود را به پایان برد.

IMG_6797

خانم مونا جوادی، دف زن جوان،  با نواختن دف  و تنبک برنامه هنری خود را اجرا نمود که  مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.

پس از آن کلیپ آواز «زن در جامعه» که بازخوانی آوازی از خانم قمرالملوک وزیری بود؛ توسط مادر صلح زهره کریمی نیا  به  نمایش در آمد.

 رقص آذری توسط بانوان هنرمند گروه مینیاتور، شور و نشاط به محفل مادران بخشید.

روز زن

مادر صلح خانم فهیمه با خواندن آواز با همخوانی بانوان حضار به جشن نشاط خاصی داد.  مجری برنامه از دو زن موفق ایرانی خانم دکتر مریم میرزاخانی در رشته ریاضی و خانم دکتر پردیس ثابتی در رشته ژنتیک و علم پزشکی به عنوان زنان موفق ایرانی یادآوری و قدردانی نمود.

 خانم منیژه  با صدای دلنوازش به مجلس گرمی بخشید. که با استقبال گرم مهمانان مواجه شد.

منیژه

 خانم مریم مفاخری یکی از زنان کار آفرین که در موسسه سپاس در زمینه سلامتی پس از سرطان فعالیت می کند طی پرداختن به نوع برخورد و همراهی و چالش هایی که بیماران سرطانی پس از سلامتی با آن درگیر می باشند توضیحاتی قابل استفاده برای مدعوین دادند.

IMG_6947

کلیپ مادران صلح که توسط خانم لی لی فرهادپور تهیه شده بود به نمایش گذاشته و در آخر رقص سنتی زیبایی توسط بانوان هنرمند اجرا گردید و بسیار مورد توجه و استقبال مهمانان قرار گرفت.

این شب فراموش نشدنی با پذیرایی از مهمانان حاضر در این جشن به پایان رسید.

مهمانان


ارسال به بالاترین ، توییتر ، فریندفید ، فیسبوک


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
بایگانی مادران صلح ایرانبیانیه اعلام موجودیت مادران صلح 
جنگ نه! 
ما جمعی از مادران ایران زمینیم: با قومیت ها و مذاهب مختلف؛ مادرانی که جوانی مان در مبارزه با دیکتاتوری شاه و امپریالیسم سپری شد. مادرانی که به امید ایرانی آباد و آزاد و برقراری عدالت در روند انقلاب شرکت داشتیم. 
مادرانی که دوران هشت سال جنگ تحمیلی با عراق و پس از آن، برای تحقق آرمان های مان هزینه های فراوانی را متحمل شدیم. 
مادرانی که سخت ترین تحریم های اقتصادی را تحمل کردیم و صف های طویل را صبورانه تاب آوردیم تا قوت روزانه ی خانواده را فراهم کنیم. 
مادرانی که با غرور و افتخار، روح عدالت خواهی و آزادی خواهی و استقلال و صلح را در رگ های فرزندان مان جاری ساخته ایم. 
ما جمعی از مادران ایران، با هر بینش و مذهبی، در این شرایط حساس کشور عزیزمان هم پیمان شده ایم تا در حد توان مان از میهن و آرمان های مردم مان در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم. 
آرمان هایی که برای تحقق آن ها جوانی مان را هزینه کرده ایم و اینک آرزو داریم که جوانان مان به صلح، عدالت و دموکراسی دست یابند، نه آن که شاهد هزینه شدن آنان باشیم. 
ما از آن رو خود را مادران صلح نامیده ایم که نه تنها مخالف جنگیم، بلکه امنیت و آسایش شهروندان را می طلبیم و به هر آنچه امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ما و جوانان مان را تهدید کند اعتراض داریم. 
ما مادران نگران وطن، جوانان بسیاری را در انقلاب و جنگ و در زندان ها از دست داده ایم و نمی خواهیم که تاریخ تکرار شود. ما اجازه نخواهیم داد هیچ بهانه ای به بیگانگان داده شود و هیچ بیگانه ای به بهانه دموکراسی به ایران تجاوز کند و باور داریم که مردم ایران خود دموکراسی و عدالت را برقرار خواهند کرد. 
ما مادران صلح معتقدیم که دستگیری و حبس و تعرض به معلمان، دانشجویان، پرستاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، روحانیون، کارگران و همچنین فعالان جنبش زنان به بهانه های مختلف همان رفتاری است که قدرت های سلطه طلب خارجی را به بهانه نقض حقوق بشر، اما در اصل همچون کوسه های بوی خون شنیده، به سودای حمله به کشورمان یا اعمال تحریم های گوناگون می کشاند. 
ما مادران صلح و امیدیم و برای دستیابی به امنیت، آزادی و عدالت که همانا حقوق بشر است، برای خود و فرزندان مان تلاش خواهیم کرد و برای رسیدن به این اهداف به سوی تمامی مادران ایران دست یاری دراز می کنیم. 
به امید پیروزی، نه در جنگ، که بر جنگ