مادران صلح ایران

دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

صفحه اول آوای صلح اجتماعی اخبار بیانیه‏ ها و نامه دل نوشته فعالیت‏ها کوتاه و خواندنی گزارش مادرانه مقالات تماس با ما
آوای صلح دل نوشته
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی
به خدمت گیرنده ی زمانه ی نه‌ چندان موافق(مینو مرتاضی لنگرودی)
دل نوشته ی مادر صلح زهره تنکابنی در سوگ مریم میرزاخانی
ترور به هر شکل و با هر انگیزه ای محکوم است.
آنکه دلیری راه سپردن تا چکاد کوه‌ها را داشت!
مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهور آینده ی ایران
گزارش برگزاری روز جهانی زن
بیانیه مادران صلح ایران به مناسب ۸ مارس روز جهانی زن
کارگردانان فراملیت و بدون مرز( مادر صلح مینو مرتاضی)
تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت فاجعه ی پلاسکو
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
مادران، پدران، جوانان، معلمان، روشنفکران، سیاستمداران و در یک کلام صلح دوستان امریکایی
خشونت و ترور به هر شکلی محکوم است
گزارش مراسم روز جهانی صلح
تسلیت مادران صلح به مناسبت درگذشت بانو توران میرهادی
نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین
مقاومت صلح آفرین است! مادر صلح: مینو مرتاضی
بیانیه مادران صلح به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلح
گذشته چراغ راه آینده / مادر صلح: زهره تنکابنی
کبوتر خونین بال صلح / مادر صلح اکرم

بیانیه مادران صلح ایران به مناسبت روز معلم و کارگر

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

بسیار مسروریم که به مناسبت روز معلم و تقارن خجسته ی آن با روز جهانی کارگر، با آنهایی که به نوعی دل در گرو ساختن ایرانی آباد و آزاد دارند و تمامی شان، از زیردست های رنج دیده معلمان برخاسته اند و وامدار تلاش کارگران… این دو قشر زحمتکشی که همواره جزو معتمدین جامعه به حساب می آیند کوشیده اند که با همه کمبودها همچنان، چه در عرصه کار و چه در جهت ارتقای آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان این آب و خاک همت گمارند. همه آحاد جامعه مدیون تربیت اجتماعی و آموزش معلمان کشور هستند. همینطور برخورداری همه مردم از مواهب اقتصادی و اجتماعی شان که ناشی از تلاش بی وقفه کارگران و زحمتکشان این مرزو بوم است خود را مدیون تلاش آنها می دانند.
در سال های گذشته فشارهای اقتصادی و کمبودهای ناشی از تحریم های ناعادلانه و تورم کارگران و معلمان جامعه را بیش از دیگران آزرده است.
خوشبختانه بعد از رفع تحریم ها اقتصاد کشور روندی رو به رشد و توسعه دارد. شایسته است رسیدگی به مطالبات معلمان و کارگران در اولویت قرار گیرد و به درخواست های صنفی و معیشتی آنان نگاهی همدلانه و عمل گرا داشته باشند.
تشکل های صنفی از حقوق اجتماعی مردم محسوب می شود و قطعا معلمان و کارگران این سرزمین مایل هستند در بستری صلح آمیز و توام با آرامش در تعاملی سازنده با دست اندرکاران اجرایی به خواستهای برحق خود برسند.
از مسئولین محترم اجرایی کشور انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق و تخصیص منابع کافی برای حل مشکلات معیشتی و رفع بیکاری و پرداخت حقوق های عقب مانده اقدامات لازم را معمول دارند.
هر چند تا حدودی در سال جاری در هم ترازی حقوق فرهنگیان با سایر وزارتخانه ها اقداماتی انجام گرفته است اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله دارد.
یاد آور می شویم صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی تماما به کارگران و فرهنگیان تعلق دارد هر گونه حیف و میل و اتخاذ تصمیمات نادرست در سرمایه گذاری ها مستقیما به سفره کوچک آنها لطمه می زند.
مادران صلح ایران ضمن شادباش روز معلم و روزجهانی کارگر زحمات بی دریغ آنان را ارج می نهند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشت و حفظ کرامت انسانی آنها هستند.
مادران صلح ایران
اردیبهشت ۹۵


ارسال به بالاترین ، توییتر ، فریندفید ، فیسبوک


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
بایگانی مادران صلح ایرانبیانیه اعلام موجودیت مادران صلح 
جنگ نه! 
ما جمعی از مادران ایران زمینیم: با قومیت ها و مذاهب مختلف؛ مادرانی که جوانی مان در مبارزه با دیکتاتوری شاه و امپریالیسم سپری شد. مادرانی که به امید ایرانی آباد و آزاد و برقراری عدالت در روند انقلاب شرکت داشتیم. 
مادرانی که دوران هشت سال جنگ تحمیلی با عراق و پس از آن، برای تحقق آرمان های مان هزینه های فراوانی را متحمل شدیم. 
مادرانی که سخت ترین تحریم های اقتصادی را تحمل کردیم و صف های طویل را صبورانه تاب آوردیم تا قوت روزانه ی خانواده را فراهم کنیم. 
مادرانی که با غرور و افتخار، روح عدالت خواهی و آزادی خواهی و استقلال و صلح را در رگ های فرزندان مان جاری ساخته ایم. 
ما جمعی از مادران ایران، با هر بینش و مذهبی، در این شرایط حساس کشور عزیزمان هم پیمان شده ایم تا در حد توان مان از میهن و آرمان های مردم مان در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم. 
آرمان هایی که برای تحقق آن ها جوانی مان را هزینه کرده ایم و اینک آرزو داریم که جوانان مان به صلح، عدالت و دموکراسی دست یابند، نه آن که شاهد هزینه شدن آنان باشیم. 
ما از آن رو خود را مادران صلح نامیده ایم که نه تنها مخالف جنگیم، بلکه امنیت و آسایش شهروندان را می طلبیم و به هر آنچه امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ما و جوانان مان را تهدید کند اعتراض داریم. 
ما مادران نگران وطن، جوانان بسیاری را در انقلاب و جنگ و در زندان ها از دست داده ایم و نمی خواهیم که تاریخ تکرار شود. ما اجازه نخواهیم داد هیچ بهانه ای به بیگانگان داده شود و هیچ بیگانه ای به بهانه دموکراسی به ایران تجاوز کند و باور داریم که مردم ایران خود دموکراسی و عدالت را برقرار خواهند کرد. 
ما مادران صلح معتقدیم که دستگیری و حبس و تعرض به معلمان، دانشجویان، پرستاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، روحانیون، کارگران و همچنین فعالان جنبش زنان به بهانه های مختلف همان رفتاری است که قدرت های سلطه طلب خارجی را به بهانه نقض حقوق بشر، اما در اصل همچون کوسه های بوی خون شنیده، به سودای حمله به کشورمان یا اعمال تحریم های گوناگون می کشاند. 
ما مادران صلح و امیدیم و برای دستیابی به امنیت، آزادی و عدالت که همانا حقوق بشر است، برای خود و فرزندان مان تلاش خواهیم کرد و برای رسیدن به این اهداف به سوی تمامی مادران ایران دست یاری دراز می کنیم. 
به امید پیروزی، نه در جنگ، که بر جنگ