بیانیه مادران صلح ایران به مناسبت روز معلم و کارگر

بسیار مسروریم که به مناسبت روز معلم و تقارن خجسته ی آن با روز جهانی کارگر، با آنهایی که به نوعی دل در گرو ساختن ایرانی آباد و آزاد دارند و تمامی شان، از زیردست های رنج دیده معلمان برخاسته اند و وامدار تلاش کارگران… این دو قشر زحمتکشی که همواره جزو معتمدین جامعه به حساب می آیند کوشیده اند که با همه کمبودها همچنان، چه در عرصه کار و چه در جهت ارتقای آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان این آب و خاک همت گمارند. همه آحاد جامعه مدیون تربیت اجتماعی و آموزش معلمان کشور هستند. همینطور برخورداری همه مردم از مواهب اقتصادی و اجتماعی شان که ناشی از تلاش بی وقفه کارگران و زحمتکشان این مرزو بوم است خود را مدیون تلاش آنها می دانند.
در سال های گذشته فشارهای اقتصادی و کمبودهای ناشی از تحریم های ناعادلانه و تورم کارگران و معلمان جامعه را بیش از دیگران آزرده است.
خوشبختانه بعد از رفع تحریم ها اقتصاد کشور روندی رو به رشد و توسعه دارد. شایسته است رسیدگی به مطالبات معلمان و کارگران در اولویت قرار گیرد و به درخواست های صنفی و معیشتی آنان نگاهی همدلانه و عمل گرا داشته باشند.
تشکل های صنفی از حقوق اجتماعی مردم محسوب می شود و قطعا معلمان و کارگران این سرزمین مایل هستند در بستری صلح آمیز و توام با آرامش در تعاملی سازنده با دست اندرکاران اجرایی به خواستهای برحق خود برسند.
از مسئولین محترم اجرایی کشور انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق و تخصیص منابع کافی برای حل مشکلات معیشتی و رفع بیکاری و پرداخت حقوق های عقب مانده اقدامات لازم را معمول دارند.
هر چند تا حدودی در سال جاری در هم ترازی حقوق فرهنگیان با سایر وزارتخانه ها اقداماتی انجام گرفته است اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله دارد.
یاد آور می شویم صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی تماما به کارگران و فرهنگیان تعلق دارد هر گونه حیف و میل و اتخاذ تصمیمات نادرست در سرمایه گذاری ها مستقیما به سفره کوچک آنها لطمه می زند.
مادران صلح ایران ضمن شادباش روز معلم و روزجهانی کارگر زحمات بی دریغ آنان را ارج می نهند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشت و حفظ کرامت انسانی آنها هستند.
مادران صلح ایران
اردیبهشت 95

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *