نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین

نه سال با هم زندگی کردیم  در غم و شادی  دست در دست هم گذاشتیم.

گه گاه  به خاطر تفاوت ديدگاه ها دچار سوءتفاهماتي شديم  ولی خوشبختانه  دلهايمان نسبت به يكديگر همچنان مهربان ماند و چرکین نشد.

گاهی با صدای بلند و شتابزده به قصد برگزاري و اصلاح و بهبود  هر آن چه در نظر داشتيم از هم انتقاد كرديم و در عين حال هرگز دستان پرمهر دوست را رها نكرديم و هم  چنان و در همه حال دست در دست هم  برای دستيابي به هدف اصلیمان  كه  صلح و اصلاح رابطه با خود و ديگران بود تلاش کردیم.

به ياد عزیزان در گذشته مان كه دیگردر بین ما نیستند ، درخت کاشتیم  و درس صلح و مدارا را كه از طبيعت آموخته بوديم به محیط زیست مان پس داديم .

درس روا داري و فرهنگ صلح و گذشت را در ميان خانواده هاي قربانيان آسيب ها و خشونت هاي اجتماعي به خانه هاي محرومان و درون زندان ها و زندانياني که از حس انتقام و کین توزي در عذاب بودند و رنج مي كشيدند، برديم و برای عفو و بخشش  تلاش کردیم.

مادراني هستيم كه گرد يكديگر جمع شده ايم تا با محبت هاي مادرانه بي چشم داشت و بي مزد و منت ، به  قدر همت و توان خود گرد ملال و اندوه را از چهره جامعه  بزداييم .

در بیانیه هایمان از صلح گفتیم. هر جا احساس کردیم  صلح در خطر است ، بی وفقه حضور داشتیم .

از یکدیگر درس ها گرفتیم و به يكديگر درسها پس دادايم . دستانمان را به هم گره زدیم .هر کدام  که کمی یا اندکی دستش کوتاه بود ، بقیه او را بالا کشیدند.

حال هم چون  ٩سال گذشته  در كنار و همراه هم آغاز ده سالگی فوروم مادرانه مان را جشن  می گیریم و با هم پیمان می بندیم و امیدواريم  بتوانيم امسال  نيز همچون سالیان  پيش در کنار هم و بیشتر از قبل  در راه پيشبرد فرهنگ صلح و رواداري در خانواده و جامعه و جهان تلاش کنیم . زيرا ما باور داريم زندگی را با صلح باید زندگی کرد.

مادر صلح نسرین فرهومند

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *