مادران صلح ایران

دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

صفحه اول آوای صلح اجتماعی اخبار بیانیه‏ ها و نامه دل نوشته فعالیت‏ها کوتاه و خواندنی گزارش مادرانه مقالات تماس با ما
آوای صلح دل نوشته
بیانیه مادران صلح ایران به مناسبت روز جهانی صلح
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی
به خدمت گیرنده ی زمانه ی نه‌ چندان موافق(مینو مرتاضی لنگرودی)
دل نوشته ی مادر صلح زهره تنکابنی در سوگ مریم میرزاخانی
ترور به هر شکل و با هر انگیزه ای محکوم است.
آنکه دلیری راه سپردن تا چکاد کوه‌ها را داشت!
مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهور آینده ی ایران
گزارش برگزاری روز جهانی زن
بیانیه مادران صلح ایران به مناسب ۸ مارس روز جهانی زن
کارگردانان فراملیت و بدون مرز( مادر صلح مینو مرتاضی)
تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت فاجعه ی پلاسکو
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
مادران، پدران، جوانان، معلمان، روشنفکران، سیاستمداران و در یک کلام صلح دوستان امریکایی
خشونت و ترور به هر شکلی محکوم است
گزارش مراسم روز جهانی صلح
تسلیت مادران صلح به مناسبت درگذشت بانو توران میرهادی
نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین
مقاومت صلح آفرین است! مادر صلح: مینو مرتاضی
بیانیه مادران صلح به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلح
گذشته چراغ راه آینده / مادر صلح: زهره تنکابنی

نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین

۱۳ آبان ۱۳۹۵

نه سال با هم زندگی کردیم  در غم و شادی  دست در دست هم گذاشتیم.

گه گاه  به خاطر تفاوت دیدگاه ها دچار سوءتفاهماتی شدیم  ولی خوشبختانه  دلهایمان نسبت به یکدیگر همچنان مهربان ماند و چرکین نشد.

گاهی با صدای بلند و شتابزده به قصد برگزاری و اصلاح و بهبود  هر آن چه در نظر داشتیم از هم انتقاد کردیم و در عین حال هرگز دستان پرمهر دوست را رها نکردیم و هم  چنان و در همه حال دست در دست هم  برای دستیابی به هدف اصلیمان  که  صلح و اصلاح رابطه با خود و دیگران بود تلاش کردیم.

به یاد عزیزان در گذشته مان که دیگردر بین ما نیستند ، درخت کاشتیم  و درس صلح و مدارا را که از طبیعت آموخته بودیم به محیط زیست مان پس دادیم .

درس روا داری و فرهنگ صلح و گذشت را در میان خانواده های قربانیان آسیب ها و خشونت های اجتماعی به خانه های محرومان و درون زندان ها و زندانیانی که از حس انتقام و کین توزی در عذاب بودند و رنج می کشیدند، بردیم و برای عفو و بخشش  تلاش کردیم.

مادرانی هستیم که گرد یکدیگر جمع شده ایم تا با محبت های مادرانه بی چشم داشت و بی مزد و منت ، به  قدر همت و توان خود گرد ملال و اندوه را از چهره جامعه  بزداییم .

در بیانیه هایمان از صلح گفتیم. هر جا احساس کردیم  صلح در خطر است ، بی وفقه حضور داشتیم .

از یکدیگر درس ها گرفتیم و به یکدیگر درسها پس دادایم . دستانمان را به هم گره زدیم .هر کدام  که کمی یا اندکی دستش کوتاه بود ، بقیه او را بالا کشیدند.

حال هم چون  ٩سال گذشته  در کنار و همراه هم آغاز ده سالگی فوروم مادرانه مان را جشن  می گیریم و با هم پیمان می بندیم و امیدواریم  بتوانیم امسال  نیز همچون سالیان  پیش در کنار هم و بیشتر از قبل  در راه پیشبرد فرهنگ صلح و رواداری در خانواده و جامعه و جهان تلاش کنیم . زیرا ما باور داریم زندگی را با صلح باید زندگی کرد.

مادر صلح نسرین فرهومند


ارسال به بالاترین ، توییتر ، فریندفید ، فیسبوک


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
بایگانی مادران صلح ایرانبیانیه اعلام موجودیت مادران صلح 
جنگ نه! 
ما جمعی از مادران ایران زمینیم: با قومیت ها و مذاهب مختلف؛ مادرانی که جوانی مان در مبارزه با دیکتاتوری شاه و امپریالیسم سپری شد. مادرانی که به امید ایرانی آباد و آزاد و برقراری عدالت در روند انقلاب شرکت داشتیم. 
مادرانی که دوران هشت سال جنگ تحمیلی با عراق و پس از آن، برای تحقق آرمان های مان هزینه های فراوانی را متحمل شدیم. 
مادرانی که سخت ترین تحریم های اقتصادی را تحمل کردیم و صف های طویل را صبورانه تاب آوردیم تا قوت روزانه ی خانواده را فراهم کنیم. 
مادرانی که با غرور و افتخار، روح عدالت خواهی و آزادی خواهی و استقلال و صلح را در رگ های فرزندان مان جاری ساخته ایم. 
ما جمعی از مادران ایران، با هر بینش و مذهبی، در این شرایط حساس کشور عزیزمان هم پیمان شده ایم تا در حد توان مان از میهن و آرمان های مردم مان در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم. 
آرمان هایی که برای تحقق آن ها جوانی مان را هزینه کرده ایم و اینک آرزو داریم که جوانان مان به صلح، عدالت و دموکراسی دست یابند، نه آن که شاهد هزینه شدن آنان باشیم. 
ما از آن رو خود را مادران صلح نامیده ایم که نه تنها مخالف جنگیم، بلکه امنیت و آسایش شهروندان را می طلبیم و به هر آنچه امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ما و جوانان مان را تهدید کند اعتراض داریم. 
ما مادران نگران وطن، جوانان بسیاری را در انقلاب و جنگ و در زندان ها از دست داده ایم و نمی خواهیم که تاریخ تکرار شود. ما اجازه نخواهیم داد هیچ بهانه ای به بیگانگان داده شود و هیچ بیگانه ای به بهانه دموکراسی به ایران تجاوز کند و باور داریم که مردم ایران خود دموکراسی و عدالت را برقرار خواهند کرد. 
ما مادران صلح معتقدیم که دستگیری و حبس و تعرض به معلمان، دانشجویان، پرستاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، روحانیون، کارگران و همچنین فعالان جنبش زنان به بهانه های مختلف همان رفتاری است که قدرت های سلطه طلب خارجی را به بهانه نقض حقوق بشر، اما در اصل همچون کوسه های بوی خون شنیده، به سودای حمله به کشورمان یا اعمال تحریم های گوناگون می کشاند. 
ما مادران صلح و امیدیم و برای دستیابی به امنیت، آزادی و عدالت که همانا حقوق بشر است، برای خود و فرزندان مان تلاش خواهیم کرد و برای رسیدن به این اهداف به سوی تمامی مادران ایران دست یاری دراز می کنیم. 
به امید پیروزی، نه در جنگ، که بر جنگ