مادران صلح ایران

دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

صفحه اول آوای صلح اجتماعی اخبار بیانیه‏ ها و نامه دل نوشته فعالیت‏ها کوتاه و خواندنی گزارش مادرانه مقالات تماس با ما
آوای صلح دل نوشته
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی
به خدمت گیرنده ی زمانه ی نه‌ چندان موافق(مینو مرتاضی لنگرودی)
دل نوشته ی مادر صلح زهره تنکابنی در سوگ مریم میرزاخانی
ترور به هر شکل و با هر انگیزه ای محکوم است.
آنکه دلیری راه سپردن تا چکاد کوه‌ها را داشت!
مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهور آینده ی ایران
گزارش برگزاری روز جهانی زن
بیانیه مادران صلح ایران به مناسب ۸ مارس روز جهانی زن
کارگردانان فراملیت و بدون مرز( مادر صلح مینو مرتاضی)
تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت فاجعه ی پلاسکو
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
مادران، پدران، جوانان، معلمان، روشنفکران، سیاستمداران و در یک کلام صلح دوستان امریکایی
خشونت و ترور به هر شکلی محکوم است
گزارش مراسم روز جهانی صلح
تسلیت مادران صلح به مناسبت درگذشت بانو توران میرهادی
نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین
مقاومت صلح آفرین است! مادر صلح: مینو مرتاضی
بیانیه مادران صلح به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلح
گذشته چراغ راه آینده / مادر صلح: زهره تنکابنی
کبوتر خونین بال صلح / مادر صلح اکرم

بیانیه مادران صلح ایران به مناسب ۸ مارس روز جهانی زن

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

✅✅✅روز جهانی زن روز توجه به نیمه ی دیگر انسان
✅هشت مارس برابر هجده اسفند روز جهانی زن و در اصل روز توجه انسان به نیمه ی نادیده انگاشته ی خویش است .این روز سهمی ناچیز ازسیصد و شصت و پنج روز است.روزی برای این که زن در مقام انسان سوژه؛ هموطنان و مردم جهان را از  نابرابری ها و توانمندی های زنان جامعه آگاه و همراه سازد. روزیست برای سخن گفتن از آرزوهای انسانی و امید برای داشتن جهانی بهتر که در آن عدالت و صلح و برابری و امنیت برای همگان مهیا باشد. روز جهانی زن هم چنین روزی برای تبادل تجارب و مبارزات زیسته ی زنان و قدردانی از این تجارب و سهم زنان درمبارزات آزادیبخش در سراسر جهان نیز هست.با نگاهی دقیق به تلاش های مجدانه ی زنان برای تغییر و عبور از وضعیت موجود به سمت موقعیت مطلوب، آشکارا در خواهیم یافت که زنان در سراسر جهان خیزشی عظیم به سوی توسعه و توانمندی را آغاز کرده اند .آنها نیک دریافته اند برای مقابله با مشکلات و موانع تاریخی و دورانی موجود بر سر راه زنان باید توانمند شوند.در عین حال خواهان  خاتمه ی جنگ افروزی زورمندان که بیشترین آسیب را به زنان و کودکان تحمیل می کند، می باشند و تا زمانی که در جهان بر این پاشنه می چرخد، زنان فقط به دلیل  جنسیت شان مورد آزار و سرکوب قرار خواهند گرفت . واقعیت این است که از مهم ترین نشانه های هویتی و شناسایی انسان توسعه یافته ی امروزی داشتن آرمان برابری خواهانه  و حساسیت های عدالت طلبانه ی جنسیتی است . شاخص یک جامعه ی مدرن و متعهد، وضعیت زنان آن جامعه است. دفتر زنان سازمان ملل متحد کارزار مبتکرانه ی جدیدی را ساماندهی کرده است که “مردان برای زنان ” نام دارد .این کارزاری از آن پسران و مردان است تا در آن برای دستیابی به برابری جنسیتی و محو تبعیض و خشونت علیه زنان تلاش کنند. زدودن فقر وبیسوادی و نابرابری های حقوقی و اجتماعی و خشونت های خانگی و اجتماعی علیه زنان هم چنان در صدر مطالبات زنان قرار دارد و باشد که  مردان کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته به مدد زنان جامعه بیایند و برای احقاق حق زنان با یکدیگر همراه شوند  .از سوی دیگر سازمان ملل متحد برای افزایش امید در زنان و به منظور تسریع در حذف خشونت ها و رفع  تبعیضهای جنسیتی با به رسمیت شناختن زنان به عنوان سفیران صلح و عدالت از تمامی کارفرمایان و دولتها خواسته است تا سال ۲۰۳۰ تمامی فرصت های شغلی و منابع و دستمزدها بین زنان و مردان به طور مساوی توزیع شود تا مردم جهان با احساس مسئولیت و مشارکت جدی در زدودن نابرابری و تبعیض طعم خوش برابری و عدالت را بچشند.د ر کشور ما تلاش های زنان آگاه جامعه نتایج مثبتی هر چند اندک داشته است. اما هنوز تا زمان حصول یک زندگی برابر و شاد فاصله داریم. مهمترین خواست زنان جامعه ی ما فرصت برابر شغلی و دریافت دستمزد برابر است. همین طور توسعه سهم زنان توانمند در  مشاغل مدیریتی کلان کشور است. وضعیت زنان شاغل در کارگاه های کوچک و مشاغل خانگی که خارج از شمول قانون کار و بیمه می باشد زیبنده ی جامعه ی مدرن و در حال توسعه ی ایران نمی باشد .
زنان خانه دار و زنان ورزشکار همانند مشاغل خرد خانگی از فقدان بیمه و حقوق بازنشستگی در رنج هستند، شایسته است با تبعیض مثبت به مسایل زنان جامعه پرداخته شود و مرضوع معیشت زنان و امنیت شغلی آنها با جدیت دنبال شود. مادران صلح ایران توجه به مسایل نیمی از جمعیت کشور را در خدمت صلح و امنیت جامعه می دانند.
مادران صلح ایران فرارسیدن روز جهانی زن را به هموطنان عزیز به ویژه زنان توانمند سرزمین مان و زنان جهان  تبریک می گویند .
                                                                                                                                                                مادران صلح ایران           ۹۵/۱۲/۱۷

ارسال به بالاترین ، توییتر ، فریندفید ، فیسبوک


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
بایگانی مادران صلح ایرانبیانیه اعلام موجودیت مادران صلح 
جنگ نه! 
ما جمعی از مادران ایران زمینیم: با قومیت ها و مذاهب مختلف؛ مادرانی که جوانی مان در مبارزه با دیکتاتوری شاه و امپریالیسم سپری شد. مادرانی که به امید ایرانی آباد و آزاد و برقراری عدالت در روند انقلاب شرکت داشتیم. 
مادرانی که دوران هشت سال جنگ تحمیلی با عراق و پس از آن، برای تحقق آرمان های مان هزینه های فراوانی را متحمل شدیم. 
مادرانی که سخت ترین تحریم های اقتصادی را تحمل کردیم و صف های طویل را صبورانه تاب آوردیم تا قوت روزانه ی خانواده را فراهم کنیم. 
مادرانی که با غرور و افتخار، روح عدالت خواهی و آزادی خواهی و استقلال و صلح را در رگ های فرزندان مان جاری ساخته ایم. 
ما جمعی از مادران ایران، با هر بینش و مذهبی، در این شرایط حساس کشور عزیزمان هم پیمان شده ایم تا در حد توان مان از میهن و آرمان های مردم مان در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم. 
آرمان هایی که برای تحقق آن ها جوانی مان را هزینه کرده ایم و اینک آرزو داریم که جوانان مان به صلح، عدالت و دموکراسی دست یابند، نه آن که شاهد هزینه شدن آنان باشیم. 
ما از آن رو خود را مادران صلح نامیده ایم که نه تنها مخالف جنگیم، بلکه امنیت و آسایش شهروندان را می طلبیم و به هر آنچه امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ما و جوانان مان را تهدید کند اعتراض داریم. 
ما مادران نگران وطن، جوانان بسیاری را در انقلاب و جنگ و در زندان ها از دست داده ایم و نمی خواهیم که تاریخ تکرار شود. ما اجازه نخواهیم داد هیچ بهانه ای به بیگانگان داده شود و هیچ بیگانه ای به بهانه دموکراسی به ایران تجاوز کند و باور داریم که مردم ایران خود دموکراسی و عدالت را برقرار خواهند کرد. 
ما مادران صلح معتقدیم که دستگیری و حبس و تعرض به معلمان، دانشجویان، پرستاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، روحانیون، کارگران و همچنین فعالان جنبش زنان به بهانه های مختلف همان رفتاری است که قدرت های سلطه طلب خارجی را به بهانه نقض حقوق بشر، اما در اصل همچون کوسه های بوی خون شنیده، به سودای حمله به کشورمان یا اعمال تحریم های گوناگون می کشاند. 
ما مادران صلح و امیدیم و برای دستیابی به امنیت، آزادی و عدالت که همانا حقوق بشر است، برای خود و فرزندان مان تلاش خواهیم کرد و برای رسیدن به این اهداف به سوی تمامی مادران ایران دست یاری دراز می کنیم. 
به امید پیروزی، نه در جنگ، که بر جنگ