مادران صلح ایران

دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

صفحه اول آوای صلح اجتماعی اخبار بیانیه‏ ها و نامه دل نوشته فعالیت‏ها کوتاه و خواندنی گزارش مادرانه مقالات تماس با ما
آوای صلح دل نوشته
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی
به خدمت گیرنده ی زمانه ی نه‌ چندان موافق(مینو مرتاضی لنگرودی)
دل نوشته ی مادر صلح زهره تنکابنی در سوگ مریم میرزاخانی
ترور به هر شکل و با هر انگیزه ای محکوم است.
آنکه دلیری راه سپردن تا چکاد کوه‌ها را داشت!
مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهور آینده ی ایران
گزارش برگزاری روز جهانی زن
بیانیه مادران صلح ایران به مناسب ۸ مارس روز جهانی زن
کارگردانان فراملیت و بدون مرز( مادر صلح مینو مرتاضی)
تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت فاجعه ی پلاسکو
پیام تسلیت مادران صلح ایران به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
مادران، پدران، جوانان، معلمان، روشنفکران، سیاستمداران و در یک کلام صلح دوستان امریکایی
خشونت و ترور به هر شکلی محکوم است
گزارش مراسم روز جهانی صلح
تسلیت مادران صلح به مناسبت درگذشت بانو توران میرهادی
نه سال تلاش برای صلح / مادر صلح: نسرین
مقاومت صلح آفرین است! مادر صلح: مینو مرتاضی
بیانیه مادران صلح به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلح
گذشته چراغ راه آینده / مادر صلح: زهره تنکابنی
کبوتر خونین بال صلح / مادر صلح اکرم

مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهور آینده ی ایران

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

مطالبات مادران صلح ایران از ریاست جمهوری آینده ایران
انتخابات به منزله موثرترین ابزار تحقق مردمسالاری همواره امکان هایی برای گفت و گوی شفاف بین مردم و نخبگان و فرصت هایی جهت بازسازی و ترمیم ساختاری سیاسی و قانونی کشور فراهم می سازد. همچنین انتخابات به واسطه نیازی که نخبگان به آرای مردم دارند فضایی فراهم می کند تا نخبگان با چشم های بازتر و گوش های شنواتری با واقعیت های تحولات اجتماعی، سیاسی، مطالبات و نیازهای نوشونده و به روز مردم مواجه شده و خود را با آن ها منطبق سازند. این امکان ها و فضاهای ایمن و موجود انتخاباتی فرصت هایی مغتنم برای فعالان جنبش های اجتماعی فراهم می آورد تا در جریان انتخابات با مشارکت آگاهانه و منتقدانه و مطالبه محور تلاش کنند گفتمان عدالت محور و حق طلبانه و برابری خواه شهروندمدار خود را وارد ادبیات سیاسی، قانونی و برنامه های نخبگانی سازند که خود را شایسته مدیریت و کاندیدای ریاست جمهوری کرده اند.
مادران صلح ایران نیز با بهره مندی از فرصت انتخاباتی مطالبات خود که برگرفته از مطالبات مردم است را با کاندیداهای ریاست جمهوری در میان می گذارند. باشد تا سیاستمداران و نخبگانی که دغدغه آزادی و آبادی و توسعه میهن خویش دارند با توجه عمیق به نیازها و مطالبات برآمده از تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کنونی؛ گام های محکم تری در جهت تقویت مردمسالاری و توسعه و پیشرفت وطن و جامعه بردارند. مطالبات مادران صلح ایران با تمرکز و تاکید بر تامین حقوق و آزادی های مصرح در قانون اساسی و حقوق شهروندی به تفکیک شامل موارد کلی ذیل می باشد:
حوزه اقتصاد :
الف : توجه و تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان جهت افزایش تولید و ایجاد اشتغال و حل معیشت مردم با پرهیز از صدقه دهی و مصرف زدگی
ب: مبارزه جدی و مداوم با فساد و تبعیض و رانت خواری از طریق شفاف سازی ساز و کارهای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی
ج : جلب مشارکت های مردمی و به کار گرفتن کارگران ایرانی در سرمایه گذاری های داخلی و خارجی جهت ارتقا سطح تولیدات ملی
د : ایجاد و برقراری تسهیلات ویژه آموزشی، بهداشتی، رفاهی ویژه کارگران و کشاورزان که بار سنگین تولیدات داخلی را بردوش می کشند.
ه : برقراری تناسب بین دستمزد کارگران و سطح زندگی عامه به منظور برخورداری کارگران از معیشت و زیست استاندارد انسانی
حوزه سیاست
الف: مادران صلح ایران در حوزه سیاست خواهان اتخاذ مشی تعامل و مذاکره و مداراگری و دگرپذیری و اتخاذ مشی پرهیز از خشونت؛ جهت برقراری صلح پایدار در داخل و جهان هستند.
ب: مادران صلح ایران خواهان گسترش مشارکت سیاسی مردم از طریق تقویت نهادهای مدنی و حذف رویکرد پلیسی- امنیتی نسبت به کنشگران نهادهای مدنی می باشند.
ج: مادران صلح ایران با توجه به تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی در ایران، خواهان امنیت همه جانبه اقوام و اقلیت ها جهت جلب مشارکت حداکثری مردم در نهادها و تشکل های مدنی می باشند.
حوزه اجتماع

الف: به رسمیت شناختن و تحقق آزادی‌های عمومی مصرح در قانون اساسی و برابری حقوق و بازنگری قوانین مدنی و رفع قوانین تبعیض آمیز علیه زنان.
ب: برقراری تسهیلات جهت مشارکت شهروندان در انجمن‌ها و نهادهای مدنی با هدف ارتقای سطح دموکراسی و توسعه در ایران. ایجاد ارتباط میان شهروندان فعال در نهادهای مدنی با نهادهای دولتی و قانون‌گذاری از طریق مشارکت‌دادن نمایندگان نهادهای مدنی در تدوین قوانین برای ذینفعان
ج: توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی و تامین امنیت آن ها با هدف فراگیری تعاملات سالم و اخلاقی در جامعه و به منظور پیشگیری از رشد آسیب های اجتماعی و کاستن از انحرافات و ایجاد تسهیلات لازم جهت آموزش و شکل گیری خانواده ی سالم و پایدار و دموکراتیک.
د: احترام به آزادی و اراده انسانی شهروندان برای انتخاب سبک زندگی و احترام و اعتماد به شهروندان که برای دستیابی به زندگی استاندارد انسانی در دوران کنونی تلاش می کنند.
محیط زیست
مادران صلح ایران با تاکید بر اهمیت تنوع زیستی بی بدیل طبیعت و زیست بوم ایران خواهان حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع غنی محیط زیست و عدم آسیب رسانی و مصرف بی رویه منابع کشور هستند.
ب: مادران صلح ایران، خواهان برنامه ریزی آموزشی جهت ارتقای دانش و افزایش احساس تعلق و استفاده درست شهروندان از طبیعت سرزمین و محل سکونتشان هستند. ما باور داریم ارتقای دانش و احساس تعلق مردم به ویژه کودکان و جوانان که آینده سازان وطن و کشورشان هستند، سبب استحکام گام های شهروندان در راه رسیدن توسعه و صلح و امنیت پایدار خواهد گردید.


ارسال به بالاترین ، توییتر ، فریندفید ، فیسبوک


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
بایگانی مادران صلح ایرانبیانیه اعلام موجودیت مادران صلح 
جنگ نه! 
ما جمعی از مادران ایران زمینیم: با قومیت ها و مذاهب مختلف؛ مادرانی که جوانی مان در مبارزه با دیکتاتوری شاه و امپریالیسم سپری شد. مادرانی که به امید ایرانی آباد و آزاد و برقراری عدالت در روند انقلاب شرکت داشتیم. 
مادرانی که دوران هشت سال جنگ تحمیلی با عراق و پس از آن، برای تحقق آرمان های مان هزینه های فراوانی را متحمل شدیم. 
مادرانی که سخت ترین تحریم های اقتصادی را تحمل کردیم و صف های طویل را صبورانه تاب آوردیم تا قوت روزانه ی خانواده را فراهم کنیم. 
مادرانی که با غرور و افتخار، روح عدالت خواهی و آزادی خواهی و استقلال و صلح را در رگ های فرزندان مان جاری ساخته ایم. 
ما جمعی از مادران ایران، با هر بینش و مذهبی، در این شرایط حساس کشور عزیزمان هم پیمان شده ایم تا در حد توان مان از میهن و آرمان های مردم مان در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم. 
آرمان هایی که برای تحقق آن ها جوانی مان را هزینه کرده ایم و اینک آرزو داریم که جوانان مان به صلح، عدالت و دموکراسی دست یابند، نه آن که شاهد هزینه شدن آنان باشیم. 
ما از آن رو خود را مادران صلح نامیده ایم که نه تنها مخالف جنگیم، بلکه امنیت و آسایش شهروندان را می طلبیم و به هر آنچه امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ما و جوانان مان را تهدید کند اعتراض داریم. 
ما مادران نگران وطن، جوانان بسیاری را در انقلاب و جنگ و در زندان ها از دست داده ایم و نمی خواهیم که تاریخ تکرار شود. ما اجازه نخواهیم داد هیچ بهانه ای به بیگانگان داده شود و هیچ بیگانه ای به بهانه دموکراسی به ایران تجاوز کند و باور داریم که مردم ایران خود دموکراسی و عدالت را برقرار خواهند کرد. 
ما مادران صلح معتقدیم که دستگیری و حبس و تعرض به معلمان، دانشجویان، پرستاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، روحانیون، کارگران و همچنین فعالان جنبش زنان به بهانه های مختلف همان رفتاری است که قدرت های سلطه طلب خارجی را به بهانه نقض حقوق بشر، اما در اصل همچون کوسه های بوی خون شنیده، به سودای حمله به کشورمان یا اعمال تحریم های گوناگون می کشاند. 
ما مادران صلح و امیدیم و برای دستیابی به امنیت، آزادی و عدالت که همانا حقوق بشر است، برای خود و فرزندان مان تلاش خواهیم کرد و برای رسیدن به این اهداف به سوی تمامی مادران ایران دست یاری دراز می کنیم. 
به امید پیروزی، نه در جنگ، که بر جنگ